Genel

Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür?

Yeni nesil sorular 2018 yılında MEB’in LGS sınavında soru tiplerini değiştirmesi üzerine hayatımıza girmiştir.  Bir diğer adı da beceri temelli testlerdir.  O zamandan bu yana sınavlara hazırlanan öğrenci ve ebeynlerinin adeta korkulu rüyası haline gelmiştir. Yeni nesil soruların uzunluğu, hikayeli anlatımı, şekillerden oluşması zorluk düzeyini arttırmıştır. Özellikle son 2 yıldır matematik testinin hem LGS hem de YKS sınavlarında zorluk düzeyinin yüksek olması da öğrencileri farklı arayışlara itmiştir.

Yeni Nesil Soruları Çözme Taktikleri

Şimdi size yeni nesil soruları daha kolay çözmenizi sağlayacak teknikler ve taktiklerden bahsetmek istiyoruz:

  1. Öncelikle “Yeni nesil soruları çözemem” ön yargısını bir kenara bırakmalı ve “Yeni nesil soruları çözebilirim” şeklinde kendinize inancınızın ve motivasyonunuzun tam olması gerekir.
  2. Yeni nesil soruları çözebilmek çok hızlı olmayacağı için biraz sabretmeniz gerekir.
  3. Her konunun ardından soru bankasından önce 40-50 adet kazanım düzeyinde soruyu mutlaka çözüp bitirmiş olmanız gerekir.
  4. Kazanım düzeyinde sorular çözmeden hemen yeni nesil soru çözmeye başlamak çok büyük hatadır.
  5. Yeni nesil soru bankalarının da farklı farklı düzeyleri mevcuttur. Eğer siz yeni çözmeye başlıyorsanız öncelikle yeni nesile geçiş soru bankası almanız gerekir. En az 1 adet yeni nesil soru bankası bitirmeden ileri seviye yeni nesil soru bankası almayınız.
  6. Yeni nesil soruları çözebilmeyi daha hızlı ve verimli yapmanızı sağlayacak yollardan bir tanesi de matematik özel ders almaktır.

Yeni nesil soruları daha kolay ve hızlı çözmenizi sağlayacak diğer tüm taktikler Best Matematik sayfamızda sizleri bekliyor. Best Matematik, alanında uzman eğitimcilerin kurduğu matematik özel ders ve öğrenci koçluğu hizmeti veren bir sitedir. İlk derste tanışma amaçlı ücretsizdir. Türkiye’nin en iyi  matematik öğretmenlerinin bulunduğu bu platformu sen de tanımalısın. Siz de yeni nesil soruları kolay ve hızlı çözebilmek istiyorsanız hemen https://www.bestmatematik.com/yeni-nesil-soru-cozme-taktikleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu